O autorze

Witaj, dziękuje Ci za odwiedzenie mego bloga.

Duchowym rozwojem osobistym zajmuje się w sposób praktyczny od prawie 30 lat. Już jako chłopiec zadawałem niewygodne pytania kapłanom i mnichom katolickim starającym się mnie wychować w tej tradycji. Niestety moje pytania nie były mile widziane, co w połączeniu z dysonansem jaki wzbudzały we mnie różnice pomiędzy tym co mówili oraz tym jak zachowywali się otaczający mnie katolicy, skierowało mnie na poszukiwania innych źródeł duchowej wiedzy.

A odwiedziłem różne źródła duchowej wiedzy. Poznałem hunę, chrześcijaństwo niekatolickie, buddyzm różnych tradycji, nauki wedyjskie, szamanizm oraz współczesną szeroko rozumianą duchowość opartą o naukach o duszy oraz czanelingach. Poznawałem inną niż akademicka historię ludzkości, osiągnięcia nauki wybiegające daleko poza to co oficjalnie uznaje się za naukę. Korzystałem również ze wsparcia psychologów.

Wszystko to by zrozumieć doświadczenia mistyczne jakie miałem już jako nastolatek, by zrozumieć dlaczego świat jest tak pełen cierpienia i dlaczego ja ciągle tyle cierpię choć tyle wiem o świecie i duchowości.

Ostatecznie, po latach, mam w sobie pokój, kompletność, szczęście i radość. Egzystencjalne spełnienie i poczucie bycia częścią czegoś Niepojętego, i nawet tożsamości z tym Niepojętym. Wyleczyłem się z huśtawek nastrojów, depresyjnych stanów, gonitw myśli. Czuje się wolnym człowiekiem żyjącym swobodnie w tu i teraz.

Przez lata dyskutowałem na różnych serwisach społecznościowych o rozwoju duchowym. Pisałem różne teksty. Niektórzy uważali je za przydatne. Zatem postanowiłem stworzyć tego bloga by dzielić się zdobytym doświadczeniem dla inspiracji gdyż głęboko wierze, że każdy z nas ma prawo i możliwość być szczęśliwym, spełnionym, pokoju pełnym i wolnym niezależnie od otaczających nas okoliczności.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że nie jestem przedstawicielem żadnej duchowej ścieżki, nie odebrałem pełnego formalnego wykształcenia w tych, które eksplorowałem. Zatem moje poglądy tu prezentowane są wyłącznie moim osobistym ich zrozumieniem i przetworzeniem przez moje własne doświadczenia. Nie jestem też terapeutą ani duchowym nauczycielem. Jestem po prostu człowiekiem, który poprzez duchowy rozwój osobisty transformował siebie i swój lokalny wszechświat w jakim się chwilowo manifestuje. Na taki w którym czuje się wspaniale w każdy momencie. I mogę się dzielić opowieściami o tej przygodzie. I może to kogoś zainspiruje.

Z wykształcenia jestem informatykiem, stąd zapewne moje dosyć pragmatyczne i analityczne podejście do wielu duchowych zagadnień. Interesuje mnie bowiem to co jest praktyczne i przynosi wymierne efekty.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to jest to możliwe na platformie Discord, mój tag to cmonky#0440.

Zapraszam również na serwer Discord o nazwie „Jedność” założony wspólnie z przyjaciółmi, gdzie rozmawiamy na takie tematy jakie porusza ten blog ale także na wiele innych dotyczących duchowego rozwoju osobistego i kolektywnego:

https://discord.gg/VPDGDvxfbx

Życzę pokoju i radości w sercu.

Pozdrawiam!