Medytacja z mantrą

Mantry znane są zainteresowanym duchowością wschodu czy to korzeniami sięgającej wedanty czy buddyzmu. Są formami słownymi, np. w języku sanksryt, niosącymi duchową idee, jej energię przez co praktyką z dana mantrą oświetla drogę poznania danej duchowej idei pozwalając łączyć się nam z innymi adeptami duchowej drogi, wszystkimi, którzy daną mantrę kiedykolwiek intonowali.

Czy mantry działają? Z doświadczenia praktyków – tak. Dla nieprzekonanych przydatne może być zapoznanie się ze zjawiskiem zwanym Cymatyką. Czyli wizualizacją świetlną wibracji dźwiękowych, tym w stanie rezonansu, koherencji.

Przykładem jest np. wizualizacja pieśni wielorybów:

W kolejnym materiale można zapoznać się z wibracjami tzw. częstotliwości Solfeżowych:

Zgodnie z odkryciami nauki, ale i wiedzą starożytnych świat jaki doświadczamy to nieustanne wibrująca energia. Różne jej stany i formy mają określone wibracje, harmoniczne. Łącząc się określonymi wibracjami łączymy się z daną energią czyli uruchamiamy np. procesy uzdrawiające nasze ciało, umysł i dusze.

Nasze ciała składają się w 80% z wody. Woda w nas może wchodzić w rezonans jak na materiałach video powyżej. Połączenie intencji, myśli, energii i przeniesienie ich znaczenia z umysłu do ciała jest tym co czyni mantrę aktywną duchową siłą.

Jak praktykować medytacje z mantrą? Warto na początek zapoznać się ze znaczeniami słów jakie są w niej zawarte. Nie tylko przeczytać ale je również kontemplować, jakie niosą przesłanie. Na jakie idee wskazują.

Kluczowe jest nie tyle mentalne zrozumienie lecz nawiązanie uczuciowej relacji. Poczucie ideii czyli ich wcielenie w swe życie. Na początku mantrę warto intonować tak jak brzmi, potem bezgłośnie, na koniec, gdy energia jaka jest przesłaniem mantry jest przez nas znana i odczuwana intonacja odbywa się za pomocą samego drgania serca, bez słów, bez myśli, poza umysłem.

Wibracje serca, które rozchodzą się wtedy po naszym ciele energetycznym, ciele fizycznym, ciele mentalnym są tym co jest nazywane zapomnianym językiem ludzkości, językiem serca.

Mantra „Prana Apana Sushumna. Hari. Hari Har Hari Har Hari Har Hari” – mantra siły życiowej, prany.

Prana to siła życiowa, energia życiowa. Apana to siła eliminująca lub usuwająca, siła lub energia. Sushumna jest kanałem, przez który energia ta porusza się po naszym ciele. Hari i Har to imiona boskiego źródła nieskończonej energii, źródła uzdrawiającego, niektórzy twierdzą też, że słowo Hari pochodzi od Hara, co oznacza usuwanie, usuwanie bólu i negatywności. Mantra ta jest bardzo potężnym narzędziem uzdrawiającym. Zarówno do uzdrawiania fizycznego, jak i emocjonalnego. Kiedy używasz tej mantry do uzdrawiania, skoncentruj się na oddechu i podczas wdechu wizualizuj, że siła życiowa, energia życiowa lub prana jest energią w twoim systemie. Sushumna jest kanałem, przez który energia krąży w twoim ciele. Wizualizuj sobie, że powietrze i energia krążą w całym twoim ciele, każda komórka twojego ciała jest oświetlona przez siłę życiową. A kiedy dochodzimy do słowa Hari, uśmiechnij się i przyjmij wszystkie wspaniałe rzeczy, które wszechświat ma do zaoferowania. To, co Hari ma do zaoferowania.

~ Zrozum ~ Medytuj ~ Śpiewaj tę piękną mantrę
~ Pamiętaj, aby oddychać w pełni i naturalnie.
~ Realizuj Poznanie Jaźni.
~ Ciesz się przygodą
~ Uśmiechaj się.

Om Tare Tuttare – mantra wolności

Om tare tuttare
Ture swaha
Om tare tuttare
Ture
Swaha (soha)

Droga do wolności ma korzenie w sercu

TARA oznacza wyzwolenie z szkodliwych pętli form umysłu

TUTTARE oznacza wyzwolenie z szkodliwych pętli form emocji

TURA oznacza wyzwolenie z szkodliwych pętli form ciała

Połączenie oznacza „Do Ciebie, ucieleśnienie wszystkich działań Buddów, zawsze kłaniam się w szczęściu i nieszczęsciu, z poziomu ciała, serca i umysłu”. Pokłon do wewnątrz, do Serca w nas. Boskiego serca prowadzącego drogą pokoju, harmoni i radości.

SOHA oznacza błogosławieństwo, czyli oczyszczenie drogi. Czyli to my sami, sadząc w umyśle swym ziarna duchowych roślin, kwiatów szykujemy sobie to co spotka nas za dzień, miesiąc, rok. Wybierajmy mądrze i z serca.

Mantra, jest pewną zamkniętą formą energii, dźwiękowo znaczniowym ucieleśnieniem jakiejś duchowej ideii. Jest częścią nas samych, jakimś aspektem wewnętrznego świata. Kontemplując, intonując, poznając, zgłębiając wcielamy idee jaką reprezentuje. Mantry używane przez tradycje, przez wieki mają dodatkową moc bo łączą w swej wibracji wszystkich którzy kiedykolwiek je intonowali.

Om Tare Tuttare – mantra wolności, uwolnienia z pętli (Samsarry) powtarzających się szkodliwych zjawisk mentalnych, emocjonalnych i cielesnych by poprzez drzewo mądrości korzeniami w sercu osadzone rozpoznać naturalną wolność obecności Jestem, wolnej od uwarunkowań ale głęboko potrafiącej doświadczać to co przemija, to co widzialne, słyszalne i odczuwalne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: